Home Makale • Monotonlaşmış Hayatlara Aykırı Çıkış LGBT’DEN

Monotonlaşmış Hayatlara Aykırı Çıkış LGBT’DEN

 - 

İstanbul da herkes sıradan bir hayat peşinde bazılarıda tam tersi hayatlarına renk katma derdinde . Sabah kalk işe git akşam eve gel cümlesi ve bu durumu anlatmak için sıkça kullanılan iç güveysinden hallice cümlesi etrafından yaşamımızı idame ettiriyoruz.Monotonlaşan Hayatlar mı Bizlermiyiz Bilemiyoruz ..

Bu konu hakkında lgbt’den çıkış geldi ve sosyal hayatın gerekliliği doğrultusunda insanlar olumla cümleleri ile hayatlarının daha güzel olacağını ve bazı şeylerin farkındalıkla üreyeceğini bildirdiler. Yanı empati kavramı ve farkındalık  kullanılmamaktadır. İstanbul  bu kavramların eksikliğini yaşamaktadır. Yani travestisin ve binada senle aynı düşünceleri olmayan insanlar sana sürekli problem çıkarıyor ? tam tersini düşünelim travestilerin olduğu binada travesti olmayana baskı yapıldığını düşünelim? bu empatidir farkındalık ise travestilerinde huzur içinde yaşamlarını düşünmemizdir.

Örnekleri Çoğaltabiliriz. Mesela Ataşehirde otobüse bindiniz otobüs travesti dolu ve travestiler size farklı bir insan gibi bakıyor ? Bakışlar sizde bu gerçekten zor bir durumdur.

 

 

In Makale

Author:travesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*