Home Makale • İttihat ve Terakki Döneminde Fındıkzade ve Bomonti Travestileri

İttihat ve Terakki Döneminde Fındıkzade ve Bomonti Travestileri

 - 

Osmanlıda İttihat ve Terakki dönemi  genel manada cumhuriyet ilanına ön ayak olmuş ve Osmanlının gelişmesine neden olmuş bir dönemdir o zamanlar fındıkzade ve bomonti semtlerinde bira fabrikası ve istanbul’un SOSYETİK kesimi oturmaktaydı şu anda yine Fındıkzade ve Bomontide travesti modellerimizin katkısıyla yine aynı kesime hitap eden kişiler ikamet etmektedir. İttihat ve Terakki döneminden günümüze aynı şiarla görselliğinden bir şey kaybetmeyen iki semtimiz günbegün gelişmeye ve eski İstanbulun anılarını yaşatmaya devam etmektedir.

İttihat ve Terakki partisi kurulduğu dönemde Osmanlı’da yine travestiler mevcuttu.Aynı vesileyle sokağa çıkma olasılıkları ve kurulmuş vakıf ve dernekleri mevcut değildi iletişim sıkıntısı mevcuttu.

Çağın gereksinimleri ile travesti arkadaşlar vakıf ve dernek işine gönül verdiler artık iletişim problemleri’de olmadığına göre yaptıkları vakıf işi için can-ı gönülden tebrik ederiz.

Bomonti travestileri neden dernekleşti diye soracaklara özetle şöyle diyebiliriz artık teknoloji çağındayız haklarımızı bilmemiz gerekli

Kadıköy travestileri ve fındıkzade travestiler bu oluşum ve olgulara kulak vererek dernekleşme olayını biran önce hızlandırmalı.

In Makale

Author:travesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*