Home Makale • İstanbul’un Travestilerinin Toplu Taşıma Çilesi

İstanbul’un Travestilerinin Toplu Taşıma Çilesi

 - 

İstanbul’un trafiği yıllardır günbegün daha kötüye gitmektedir. Birde toplu taşımada olan yoğunluk iş çıkış saatleri gibi etkenleri de eklersen artık yaşanmaz bir şehir haline gelmektedir.
İstanbul’da yaşayan herkes bu durumdan muzdarip. Peki travestiler bu konuda ne düşünüyor? otobüs kullanma sıkıntısının yanı sıra insanların ötekileştiren bakışı ile rahatsız oldukları aşikar.
Metrobüs ve otobüs gibi birçok toplu taşıma aracını kullanmama özen göstermesi diğer insanları hiç mi rahatsız etmiyor.
Fındıkzade , Beşiktaş Şişli gibi büyük ilçelerde bu sıkıntıyı yaşayan travesti sayısı oldukça fazladır..

Peki bununla ilgili dernek ve vakıflar bir çalışma yürütüyor mu. Tahmin etmiyoruz günümüzde vakıf ve dernekler genelde ticarete daha yakın işlerle uğraşmaktadır. Türkiye’de ön yargılı insanların ön yargısı milletimizi ileri ki aşamada sıkıntıya sokacaktır. Geçenler Fındıkzade semtinde oturan travesti arkadaşım bu olaylardan aşırı derecede muzdarip olduğunu beyan etti, Fındıkzade insanların kültürlü olduğu bir semt olarak aklıma kazınmıştı oysaki. Keza Beşiktaş – Kadıköy vapur hattında gidenler bilir ki temiz hava ve ortamın insanların eş değer yaşam paydasıdır. Kadıköy travestileri Beşiktaş’a gitmekte sıkıntılı ,Beşiktaş Travestileride aynı durum neticesinde Kadıköye vapurla gitmekte sıkıntılılar. ..

Şişli ve Bahçelievler ilçesinde ikamet eden diğer trv arkadaşlar biraz daha şansı bu konuda Beylikdüzü keza yine öyle toplu taşımada pek fazla sıkıntı yaşamıyorlar diğer ilçelere göre .

Kısacası İstanbul’un yaşanacak hali kalmacayak bu aşırı göç ve yoğun trafik sayesinde.Yine bundan 10 yıl sonrada travestilerin toplu taşıma çilesinden bahsedeceğiz gibime geliyor..

 

In Makale

Author:travesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*