İçeriğe geç →

İstanbul’da Pakize İsimli Travestinin Bir Günü


Her insan doğar, yaşar ve hakkın rahmetine kavuşur. Çünkü biz fani olarak doğmuşuz, kaderimizi ve olacakları değiştirme gibi bir şansımız olmadı ve bundan sonraki yaşantımızda da olmayacak. Lakin ki bizden daha farklı kimliğe bürünmüş, yaşam tarzı tamamiyle zıt olan insanlarımız var aramızda. Cinsel tercihlerini içlerinde yaşayan travestiler.

Travesti olmak o kadar kolay değil. önce hor görüleceksin, dışlanacaksın. Arkadaş çevren, ailen, akrabaların ve belkide sana en yakın olarak gördüğün dostların tarafından yalnız bırakılacaksın. Düşünmesi bile ayrı yakarışlar içeriyor. Daha sonra artık iş bulamayıp parasız pulsuz kalıca artık seks işçiliğine başlayacaksın. O zaman da bitmiyor bu çile bu seferde sapıkları, zorbaları, farklı fantezi arayanları belki de saymakla bitmeyecek kadar çeşit çeşit insanları.

Düşünsenize aynı evi paylaştığınız kendiniz gibi travesti olan arkadaşınız bir zorba sapık tarafından defalarca bıçaklanır gasp ediliyor. ve siz onun cenazesine katılıp arkasından sadece bir dua etmekle kalıyorsunuz. zordur istanbulda travesti olmak. bir gün boyunca sürekli mobinge maruz kalmak. Şiddete uğramak, küfür yemek, aşağılanmak. Kimin hoşuna gider.

Zaten gündüzleri çalışamayan travestiler yalnızca yol kenarında veya kendi evlerinde ikamet ederek çalışırlar. Tüm gün evde yapılan masrafın ardından gecede çalışmadıktan sonra yaşamanın ne anlamı vardır ki.

Kategori: Makale

Tek Yorum

  1. Zeynep Zeynep

    Neden freelance çalışarak çeviri yapmak veya Websitesi yapmak gibi işler hiç gündeme gelmiyor. Dipnot:Toplumun travestilere iş vermesi zorunlu olmalı bu şekilde düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir