Home Makale • Eski Muasır Toplumlarda Eşcinsellik

Eski Muasır Toplumlarda Eşcinsellik

 - 


Hepimiz soyumuz ile iftihar ederiz. Çünkü biliriz ki atalarımız soylu yapıları ile bize bugüne kadar yaşantımıza ışık tuttular. Anadolunun Türkleşmesinden daha öncesine kadar çok uzun bir soy kütüğümüz bulunmaktadır. Her bir toplumda farklı kültürler farklı insanlar farklı ırklar vardır.

Soyumuzun en ulusu ve en uzun yıllar Anadolu ve dünya topraklarında kalmış olan Türk Devletidir. Hepimiz yalnızca tarih kitaplarından okuduğumuz kadarını biliriz. Erel ve dişil toplumun sadece bilinen tarafıdır. Fakat eşcinsellik ve travestilik yeni bir oluşum değil aksine hadım ağalardan gelen bir kültürdür.

Her padişahın kendi hareminde mutlaka bir hadım ağa yani erkeklik vasfını yitirmiş eşcinsel insanlar. Bugün toplumda sorsak hadım ağa nedir diye 100 kişiden yalnızca 1 tanesi cevap verebilir. Okumamış cahil kesime belkide bunu anlatmak çok zordur. Savunma mekanizması devreye girer ve bizim soyumuzda asla ve asla böyle bir şeyin olduğunu kabul etmezler.

Fakat kaçınılmaz gerçekler hayatımızda. şimdi de olduğu gibi o zamanda eşcinsel yani travesti vardı. yarın da olmaya devam edecektir. İstanbul feth edilmeden önce orda yaşayan bireylerin hepsi mi kadın ve erkeklerden oluşuyordu? hayır. Her türlü insan yaşıyordu. travestisi, eşcinseli, kadını, erkeği.

İstanbulda bizans imparatorluğu hakimken kim yaşıyorsa şu anda o insanlar hala varlar. Değişmeyen tek şey ise bu toplumun hala iç içe yaşaması.

In Makale

Author:travesti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*